OnePlus Wszystkie

Ceny OnePlus One pójdą do góry przez niestabilny kurs Euro

Dzisiaj na oficjalnym blogu OnePlus pojawiła się informacja o nowym cenniku modelu OnePlus One w Europie. Nie oznacza to jednak, że koszt już dość atrakcyjnego cenowo modelu pójdzie w dół. Niestabilny kurs Euro sprawił, że zyski firmy zaczęły spadać i producent postanowił podwyższyć ceny smartfona na europejskim rynku.

EURO_chart_Forum

 

 

 

 

 

Nowe ceny Oneplus One wynoszą: 299euro (zamiast 269 euro) za wersję 16GB oraz 349 (zamiast 299 euro) euro za model 64 GB. Polski oddział marki nie zapowiedział jeszcze jakich zmian możemy spodziewać się w ofercie złotówkowej na naszym rynku. Ceny akcesoriów i innych produktów pozostaną bez zmian.

Bardzo dobrym zagraniem ze strony marki jest wdrożenie nowego cennika dopiero za 7 dni. Dzięki temu potencjalni zainteresowani mają jeszcze tydzień by kupić telefon w niższych cenach, a we wtorek 25 marca nie będą do tego celu potrzebowali zaproszeń.

Czy 64GB wersja OnePlus One w cenie 349 euro nadal będzie atrakcyjną propozycją? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele wad z pierwszych egzemplarzy zostało wyeliminowanych w nowszych partiach, co dla wielu czyni z „OPOsa” smartfon idealny. W cenie około 1500 złotych znajdziecie sporo alternatyw takich jak na przykład: LG G3 (recenzja), Sony Xperia Z2 (recenzja), czy Sony Xperia Z3 Compact (recenzja).

Warto pamiętać, że gwarancja od OnePlus nadal nie jest realizowana na terenie naszego kraju. Urządzenie należy odsyłać na własny koszt do serwisów w Niemczech lub w Anglii. Moim zdaniem smarfton zaczyna po prostu tracić na atrakcyjności i być może lepiej zdecydować się na coś innego.

 

Zapraszam Was do zapoznania się z moją szczegółową recenzją modelu tutaj

 

 

 

Sprawdź też:
Samsung Galaxy S5 z ekranem QHD i 3GB RAM zaprezentowany w Korei.
Jak HTC Desire Eye poradzi sobie w starciu ze smartfonową czołówką w postaci Samsunga Galaxy Note 4?
Już 27 maja zostanie zaprezentowany LG G3
  • Też uważam że zakup OnePlus to bezsensowny zakup za 1500 zł. można wybrać coś innego lub dołożyć i mieć naprawdę markowy smartfon a nie kota w worku
    Ja w każdym razie zostaję z Nexus’5 i Lumia 1520 a z czasem kupię coś innego jak Asus Zenfone2

banner