Wszystkie

Samsung Galaxy S5 Active w pełnej okazałości na serii filmików

Od zaledwie kilku miesięcy na naszym rynku gości Samsung Galaxy S5, który jest flagowym modelem koreańskiego producenta. Wygląda na to, że już wkrótce może pojawić się w usportowionej wersji Active dla entuzjastów wysiłku fizycznego. Na YouTube i w zagranicznych portalach aż roni się od amatorskich zdjęć i filmików przedstawiających nowy model. Ciekawostką jest jednak fakt, że w wersji Active znajdziemy czujniki, których brakuje „standardowej” S5-tce.

Na liście aplikacji w wersji Active natrafimy na nową aplikację o nazwie „Activity Zone”, która jest rozszerzoną wersją „S Health” z Galaxy S5. Activity Zone poinformuje nas jednak dodatkowo o aktualnym ciśnieniu, czy temperaturze.

Filmik prezentujący funkcje, które znajdziemy tylko w S5 Active [EN]

Nowa wersja jest wykonana z gumy i aluminium i co ciekawe, jest cieńsza od zwykłej S5 oraz posiada dedykowany przycisk spustu aparatu, który można zaprogramować do obsługi dowolnej aplikacji. Po zdjęciu tylnej obudowy S5 i S5 Active praktycznie się nie różnią, a wszystkie elementy pozostały na swoim miejscu. W S5 Active nie znajdziemy czytnika linii papilarnych oraz złącza USB 3.0, które zostało zastąpione poprzez zwykły port microUSB.

Filmik porównujący budowę S5 oraz S5 Active [EN]

Najciekawszą zmianą jest zastosowanie w aparacie S5 Active optycznej stabilizacji obrazu, której brakuje w flagowym modelu S5.

Filmik porównujący materiał wideo nagrany S5 oraz S5 Active [EN]

Wygląda na to, że S5 Active będzie bardzo interesującym modelem w gamie produktów Samsunga. Pytanie tylko, czy producent „nie strzeli sobie w stopę” produkując lepiej wyposażony model niż flagowa S5-tka?

Drugie pytanie, które się nasuwa, to co na to posiadacze „zwykłego” Galaxy S5?

Mnie najbardziej zastanawia jednak po co wersja Active wogóle miałaby się pojawić na rynku skoro „zwykła” S5 posiada certyfikację IP i jest wodoodporna?

Źródło – AndroidCommunity

Sprawdź też:
Motorola Moto G (2nd) 2014 – Szczegółowa recenzja
Który smartfon posiada najlepszy aparat? Test Sony Xperii Z2, HTC One M8 i Samsunga Galaxy S5
Specyfikacja LG G3 potwierdzona
banner