Google Wszystkie

Podsumowanie Google I/O 2014 Keynote

Dzisiaj w San Francisco rozpoczęła się coroczna konferencja Google I/O na której firma zaprezentowała nam swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie oprogramowania oraz całą serię urządzeń, które w najbliższym czasie będą pracowały pod jego kontrolą.

 

Android One

Android One

Android One

Android One to inicjatywa stworzenia budżetowego smartfonu w cenie <100$, który pomoże Google zdobyć rozwijające się rynki i kolejne 5 milardów potencjalnych użytkowników. Telefony mają mieć komponenty zatwierdzone przez Google oraz specyfikację, która pozwoli na płynną pracę. Urządzenia będą pracowały pod kontrolą „czystego” Androida, podobnie jak te z serii Nexus, a wszystkie aktualizacje będą pochodziły bezpośrednio od Google.

 

Android L „Lollipop”

Android L Lollipop

Android L Lollipop

Kolejna odsłona mobilnego systemu Android po „Kitkat” będzie zaczynała się na kolejną literę alfabetu i obierze nazwę „Lillipop”, czyli z angielskiego „lizak”. Google na konferencji zaprezentowało nowy wygląd aplikacji wraz ze zmienionymi ikonami nawigacji, które łudząco przypominają mi te z kontrolera do Playstation.

 

Android L and PS

Androd L, jak kontroler z Playstation

 

Nowe narzędzie Android SDK dla programistów posiada szereg zmian, które odmienią interfejs aplikacji tworzonych przez programistów na system Android i ułatwią użytkownikom interakcję wewnątrz aplikacji. Główną zmianą jest wprowadzenie nowych wytycznych dla interfejsu graficznego o nazwie „Material Design”, który możecie zobaczyć na filmiku poniżej:

 

Powiadomienia na ekranie blokady

Powiadomienia na ekranie blokady

Powiadomienia będą od teraz wyświetlane bezpośrednio na ekranie blokady i będą interaktywne. Podwójne kliknięcie spowoduje przejście  do aplikacji, a przesunięcie palcem po wyświetlanej informacji jej odrzucenie.

000635

Powiadomienia podczas korzystania z aplikacji

Podczas korzystania z aplikacji również będziemy otrzymywać powiadomienia na ekranie telefony.

Nową funkcją w Androidzie Lollipop będzie również Personal Unlocking, czyli ekran blokady który automatycznie wykryje czy mamy w pobliżu nasz inteligentny zegarek i czy istnieje potrzeba blokady kodem pin lub wzorem na ekranie.

Aplikacje Android będą od teraz pracowały w środowisku ART (dostępne w wersji beta od Androida 4.4 KitKat), a nie Dalvik co sprawi że system będzie w pełni kompatybilny z 64-bitową architekturą. Nowy system posiada również szereg optymalizacji dla grafiki i podczas konferencji zostało zaprezentowane demo silnika Unreal Engine 4 na najnowszym procesorze Tegra K1.

Unreal Engine 4 na Nvidia Tegra K1

Unreal Engine 4 na Nvidia Tegra K1

W najnowszej odsłonie systemu Android znajdziemy dodatkowo nowe funkcje oszczędzania baterii. Wersja testowa oprogramowania będzie dostępna na urządzenia Nexus 5 oraz Nexus 7 już jutro.

 

CZYTAJ DALEJ O ANDROID WEAR, ANDROID TV, CHROMECAST I CHROMEBOOK–>

Pages: 1 2

Sprawdź też:
Który smartfon posiada najlepszy aparat? Test Sony Xperii Z2, HTC One M8 i Samsunga Galaxy S5
LG G Watch będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych
Specyfikacja LG G3 potwierdzona
banner