Wszystkie

HTC Volantis to najnowszy 8.9″ tablet z serii Nexus

Od 25 do 26 czerwca w San Francisco będzie miała miejsce coroczna konferencja prasowa Google I/0 2014. Od ostatnich kilku lat to właśnie podczas tego wydarzenia firma prezentuje kolejne generacje systemu Android oraz ujawnia światu najnowsze urządzenia z serii Nexus. Na stronie Android Police właśnie pojawiły się informacje od zaufanego źródła na temat HTC Volantis, który zadebiutuje jako Nexus 9.

HTC Volatis (Android Police)

HTC Volatis (Android Police)

Urządzenie będzie wyposażone w 8.9″ ekran o rozdzielczości 2048×1440, chip 64-bitowy NVIDIA Tegra K1, 2GB RAM, 16/32GB wbudowanej pamięci, 8MP aparat z optyczną stabilizacją obrazu z tyłu, 3MP aparat oraz głośniki stereo umieszczone z przodu. Całość będzie zamknięta w aluminiowej obudowie bez żadnych luk. Tablet będzie miał 22.63mm długości, 15.19mm szerokości i 7.9mm grubości.

HTC Volantis (Android Police)

HTC Volantis (Android Police)

Urządzenie będzie kosztować 399$ za wersję 16GB, 499$ za wersję 32GB oraaz ponad 600$ za model z modułem LTE. Urządzenie ma się pojawić na rynku w czwartym kwartale 2014 roku i najprawdopodobniej jego premiera nie będzie miała miejsca podczas zbliżającej się konferencji Google I/O, a dopiero w okolicach października.

Zarówno wygląd, jak i specyfikacja techniczna tabletu prezentują się znakomicie. Mnie zastanawia dlaczego przy 64-bitowym systemie w tablecie mamy tylko 2GB RAMu, chociaż mógłby spokojnie obsłużyć 4GB lub więcej. Cena również wydaje się dość wygórowana jak na urządzenie z serii Nexus.

Źródło: Android Police

Sprawdź też:
Jak wygląda sytuacja z gwarancją w przypadku OnePlus One?
Podsumowanie Google I/O 2014 Keynote
Allview V1 Viper S4G – Rozpakowanie i Pierwsze Wrażenia
banner