LG MWC2015 Smartwear Wszystkie

LG Watch Urbane i Urbane LTE – Pierwsze wrażenia na MWC2015

Na stoisku LG na targach Mobile World Congress w Barcelonie miałem okazję spędzić trochę czasu z najnowszymi inteligentnymi zegarkami od koreańskiego producenta. Pomimo niemal identycznej nazwy LG Watch Urbane oraz LG Urbane LTE diametralnie różnią się wyglądem.

Materiał Wideo

 

Budowa i design

Oba inteligentne zegarki od LG posiadają koperty wykonane ze stali nierdzewnej. W modelu Watch Urbane centralna cześć obudowy jest matowo srebrna, a dookoła mamy chromowane elementy. Na prawym boku urządzenia znajduje się pojedynczy przycisk. Smartwatch posiada ładny skórzany pasek z zaakcentowanymi przeszyciami.

LG Watch Urbane LTE udowadnia, że „diabeł naprawdę tkwi w szczegółach”. W całości matowa obudowa w połączeniu z trzema przyciskami z prawej strony i dyskretnymi cyframi dookoła wyświetlacza sprawiają, że urządzenie wygląda jak klasyczny zegarek męski. Pasek w wersji LTE jest wykonany z gumy.

 

Specyfikacja Techniczna

Oba modele zostały wyposażone w procesor Snapdragon 400, 4GB pamięci wewnętrznej oraz 1GB RAM. Nowe modele wspierają technologie NFC, która w przyszłości powinna pozwolić na płatności mobilne przy użyciu zegarków. Podobnie jak w LG G Watch R (recenzja) nie zabrakło tu serii innych sensorów takich jak: żyroskop, barometr, pulsometr czy akcelerometr. Model z LTE posiada baterię o pojemności 700mAh, podczas gdy „zwykła” wersja ma ogniwo 410mAh. Ciekawostką jest brak slotu na karty sim w modelu LTE. Karta będzie zainstalowana fabrycznie, co sugeruje, że model będzie oferowany tylko u operatorów sieci komórkowych lub wraz z ofertami na kartę lub abonament.

LG Watch Urbane pracuje pod kontrolą systemu Android Wear i interfejs nie różni się od tego z LG G Watch’a R. W modelu LTE mamy system WebOS. Chociaż z urządzeniem spędziłem zaledwie kilkanaście minut muszę powiedzieć, że nowy OS bardzo mi się spodobał. Interfejs jest bardzo intuicyjny i ładny graficznie.

 

Podsumowanie

Na chwilę obecną nie ma jeszcze potwierdzonych informacji, co do dokładnej daty premiery oraz ceny obu urządzeń. LG Watch Urbane moim zdaniem wygląda nieco gorzej niż G Watch R i w jego przypadku nie ma powodów do ekscytacji. O wiele lepiej prezentuje się wersja z LTE. Nowy system w połączeniu z pięknym designem i mocną specyfikacją techniczną sprawiły, że ja już rozglądam się za informacjami o premierze i zastanawiam nad ewentualnym kupnem. Nieco niepokoi mnie jednak brak możliwości wyjęcia karty nanoSIM z urządzenia, mam jednak cichą nadzieję, że zostanie to rozwiązane w jakiś mądry sposób.

Co Wy sądzicie o nowych propozycjach od LG?

 

Sprawdź też:
OnePlus One właśnie otrzymał aktualizację do Androida 4.4.4. Czy wreszcie mamy stabilne oprogramowanie?
Kolejne zdjęcia LG G3 „wyciekły” do sieci
Nowości Sony na MWC 2015- Xperia Z4 Tablet, Xperia M4 Aqua, klawiatura BKB50, głośnik BSP60 i SmartEyeglass
  • BuKoX

    Pozostaje kluczowe pytanie – jak długo bez ładowania podziała wersja LTE?

banner