Poradniki Wszystkie Wyróżnione

„Od zera do Youtube’ra” – Krótka historia mojego kanału i porady „starego wyjadacza” dla raczkujących testerów sprzętu

2.Unikalny materiał, czyli recepta na sukces

Poradniki „Android Krok Po Kroku” były pierwszą produkcją tego typu w Polsce. Posiadanie unikalnego materiału jest najlepszą receptą na sukces w sieci. Rozumiem, że łatwiej to powiedzieć, a trudniej wymyślić coś wyjątkowego… tym bardziej, że każdej chwili w sieci pierwsze kroki stawiają setki osób, a każdy nastolatek chciałby recenzować najnowsze smartfony i jeszcze najlepiej zarabiać na tym pieniądze. Stworzenie dobrego materiału jest jednak prostsze niż mogłoby się to wydawać. Unikalność, nie musi skupiać się przecież do bycia pierwszą osobą na świecie lub w Polsce, która recenzuje dane urządzenie (chociaż mi to się kilka razy udało 🙂 ).

Wyjątkowość Waszego materiału może podkreślić ciekawa szata graficzna, lokalizacja nagrania, sposób nagrywania (formalna recenzja, nieformalna „pogawędka”), ale najważniejszy jest mimo wszystko temat. Tematem może być niemal wszystko. Z początku zapewne ciężko będzie Wam uzyskać egzemplarze testowe, szczególnie jeśli mówimy o smartfonach po ponad 3 tysiące złotych ( o tym jak uzyskać testowe egzemplarze dowiecie się poniżej). Wasze materiały mogą dotyczyć jednak ciekawego oprogramowania, lub cechy danego urządzenia. Materiały możecie nagrywać również w sklepach z elektroniką, gdzie macie dostęp do niemal każdego nowego urządzenia. Prawda jest jednak taka, że do nagrywania materiału nie musicie nawet mieć smartfona… przecież nikt nie zabroni Wam opowiadać o nowościach na rynku korzystając z materiałów prasowych producentów.

Do rozpoczęcia „kariery” nie musicie mieć niemal żadnych nakładów finansowych. Niezbędna będzie oczywiście kamera lub inne urządzenie do nagrywania, ale do tego celu może wystarczyć nawet smartfon z przed kilku lat. Z czasem zapewne postanowicie kupić bardziej zaawansowany sprzęt do nagrywania. Na pewno warto wyposażyć się w statyw (podstawowe kosztują po kilkanaście złotych) i pomyśleć o mikrofonie i oświetleniu.

Pomysł na unikalny materiał, niewątpliwie sam przyjdzie Wam do głowy jak tylko rozpoczniecie zgłębianie danego tematu. Rynek mobilny jest aktualnie tak przesycony, że niemal codziennie pojawiają się nowe urządzenia. Żaden hobbystyczny, czy zawodowy recenzent nie jest w stanie przetestować każdego z nich. Jednym z moich największych sukcesów była recenzja chińskiego „zabójcy flagowców”, czyli oczywiście OnePlus One. Dzisiaj o smartfonie wie niemal każdy entuzjasta mobilnych technologii. Mi udało się być pierwszą osobą w Polsce, która stworzyła recenzję urządzenia.

 

Czytaj dalej: 3.Jak rozpowszechniać swoje materiały w sieci… i jak tego nie robić>>>

Pages: 1 2 3 4 5 6

Sprawdź też:
Hostinger- czyli jakiego darmowego hostingu nie wybierać?
Podsumowanie Google I/O 2014 Keynote
Recenzja HTC One M8
 • Bardzo ciekawy tekst. Dobrze, że zdecydowałeś się go napisać. I oczywiście też pozdrawiam! 🙂 Mam nadzieję, że uda nam się zobaczyć jakoś w najbliższym czasie.

 • BuKoX

  Abstrahując od mojej sympatii do Ciebie (bardzo cenię Twoje testy) podsumowanie mnie bardzo zasmuciło. Skorzystałeś z „bezpłatnej” edukacji w Polsce i swoją wiedzą będziesz napędzać inną gospodarkę. To smutne 🙁 W Polsce jest aż tak źle czy po prostu nawet nie spróbujesz?

  • Tak się składa, że edukowałem się prywatnie. Liceum IB, potem studia w Anglii, a następnie płatne studia anglojęzyczne w Polsce. Myślę że raczej przyczyniłem się do rozwoju naszej gospodarki. Płaca lekarzy w Polsce to osobny temat 🙂

   • BuKoX

    Wiem, że to nie na temat ale jest aż tak źle? Pytam szczerze bo z tego co widzę jak korzystam z ich usług (bo w większości przypadków nie mam wyboru) to mają się całkiem dobrze 🙂

    • To jest bardzo rozległy temat. Da się w Polsce zarabiać dobre pieniądze, ale każdy musi zrobić roczny staż…. na którym zarabia się jakieś 1500pln na rękę. Nie będę nawet tego porównywał do moich zarobków w Szkocji.

 • Piotr Dobry

  Rzetelny tekst o konkretach (bez względu na to, czy wiarygodny, czy nie, to poparty liczbami). To cenne i rzadkie. Dzięki.

 • Piotr Test

  Pierwszy raz widzę jak Ktoś publicznie piszę (bez kręcenia) ile tak na prawdę można zarobić na Youtube.

 • Adam Trzaskiewicz

  Myślałem o założeniu kanału dot. testowania różnych akumulatorów, ale teraz widzę, że to trochę bez sensu, bo kasy dużej z tego nie ma 😀

banner