Poradniki Wszystkie Wyróżnione

„Od zera do Youtube’ra” – Krótka historia mojego kanału i porady „starego wyjadacza” dla raczkujących testerów sprzętu

6. Dlaczego przedwczesna „emerytura”?

1448834088351_s

Od kilku miesięcy jestem na „emeryturze” jeśli chodzi o moją aktywność, jako recenzenta i blogera. Na taki obrót spraw złożyło się kilka czynników. Pierwszym i chyba najbardziej decydującym z nich jest „wypalenie zawodowe”. Po prostu znudziły mi się smartfony. Niemal każde urządzenie na rynku oferuje dzisiaj dokładnie to samo i wygląda podobnie. W ostatnim roku w smartfonach nie pojawiła się żadna znacząca zmiana i moim zdaniem na rynku mamy obecnie zastój. Przez kilka ostatnich lat przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń, a kilkaset miałem w swoich rękach. Z każdym kolejnym moje hobby zamiast przynosić mi satysfakcję, powodowało coraz większą frustrację. Długie godziny przy edycji materiału zamiast hobby zamieniły się w pracę.

Wraz ze skończeniem studiów i uzyskaniem dyplomu lekarza wyjechałem za granicę do pracy. Był to idealny moment na zakończenie przygody z Youtube’em i rozpoczęciem nowej drogi kariery.

Wszystkim czytelnikom i widzom dziękuję za wsparcie.

Pages: 1 2 3 4 5 6

Sprawdź też:
Szczegółowa recenzja Oppo N1 (ColorOS + Cyanogenmod 10.1)
Galaxy Beam 2 pojawił się na chińskiej stronie Samsunga
Samsung Galaxy S5 z ekranem QHD i 3GB RAM zaprezentowany w Korei.
 • Bardzo ciekawy tekst. Dobrze, że zdecydowałeś się go napisać. I oczywiście też pozdrawiam! 🙂 Mam nadzieję, że uda nam się zobaczyć jakoś w najbliższym czasie.

 • BuKoX

  Abstrahując od mojej sympatii do Ciebie (bardzo cenię Twoje testy) podsumowanie mnie bardzo zasmuciło. Skorzystałeś z „bezpłatnej” edukacji w Polsce i swoją wiedzą będziesz napędzać inną gospodarkę. To smutne 🙁 W Polsce jest aż tak źle czy po prostu nawet nie spróbujesz?

  • Tak się składa, że edukowałem się prywatnie. Liceum IB, potem studia w Anglii, a następnie płatne studia anglojęzyczne w Polsce. Myślę że raczej przyczyniłem się do rozwoju naszej gospodarki. Płaca lekarzy w Polsce to osobny temat 🙂

   • BuKoX

    Wiem, że to nie na temat ale jest aż tak źle? Pytam szczerze bo z tego co widzę jak korzystam z ich usług (bo w większości przypadków nie mam wyboru) to mają się całkiem dobrze 🙂

    • To jest bardzo rozległy temat. Da się w Polsce zarabiać dobre pieniądze, ale każdy musi zrobić roczny staż…. na którym zarabia się jakieś 1500pln na rękę. Nie będę nawet tego porównywał do moich zarobków w Szkocji.

 • Piotr Dobry

  Rzetelny tekst o konkretach (bez względu na to, czy wiarygodny, czy nie, to poparty liczbami). To cenne i rzadkie. Dzięki.

 • Piotr Test

  Pierwszy raz widzę jak Ktoś publicznie piszę (bez kręcenia) ile tak na prawdę można zarobić na Youtube.

 • Adam Trzaskiewicz

  Myślałem o założeniu kanału dot. testowania różnych akumulatorów, ale teraz widzę, że to trochę bez sensu, bo kasy dużej z tego nie ma 😀

banner