Recenzje Samsung Wszystkie Wyróżnione

Galaxy Note 4, czyli mój wybór roku 2014.

W minionym roku miałem u siebie na testach większość flagowych urządzeń dostępnych na naszym rynku. Na moim blogu i kanale YouTube od dłuższego czasu możecie znaleźć recenzje: HTC One M8, Sony Xperii Z2, Xperii Z3, OnePlus One, Motoroli Moto X 2014, czy LG G3. Każdy z tych smartfonów ma swoje wady oraz zalety, a w sieci nie brakuje zagorzałych fanów wszystkich modeli.

Ja swojego smartfonowego faworyta znalazłem dopiero pod koniec roku i nie był to żaden z telefonów, o których wspomniałem powyżej. Mój wybór roku 2014 to Samsung Galaxy Note 4. Zapraszam Was do mojej szczegółowej recenzji, w której przedstawię Wam, czym zachwycił mnie Note i dlaczego zdecydowałem się na zakup właśnie tego modelu.

 

Recenzja

Galaxy Note 4 jest już czwartą generacją „phabletu” od Samsunga, jednak jeszcze nigdy wcześniej rozmiar serii nie był tak zbliżony do flagowców konkurencji jak w 2014 roku. Kiedy dawniej standardem były smartfony z ekranami o przekątnych 4.5-5 cali, trend rynkowy sprawił, że dzisiaj 5.5 calowe giganty stoją na czele ofert większości producentów. W rezultacie seria Note od koreańskiego producenta , do tej pory piętnowana mianem dziwolągów, stała się konkurencją dla innych flagowców.

Samsung wreszcie zdecydował się na zastosowanie materiałów wysokiej klasy do budowy nowego telefonu z serii Note. Ramka ze szczotkowanego aluminium wygląda świetnie, a urządzenie nie sprawia już wrażenia budżetowego. Rysik S Pen, będący sygnaturą serii, działa świetnie, zwiększa funkcjonalność urządzenia i pomaga w pełni wykorzystać wielki 5.7 calowy wyświetlacz. Funkcji na Note 4 jest tak wiele, że zdecydowałem się na stworzenie osobnego filmiku, w którym je zaprezentuję.

 

Pod względem ilości zastosowanych technologii i funkcji w oprogramowaniu, na rynku praktycznie nie ma konkurencji dla Note 4, a w każdym innym flagowym modelu czegoś brakuje. Zapraszam Was do oglądania mojej szczegółowej wideorecenzji.

 

 

Przykładowe zdjęcia

Aparat w Galaxy Note 4 testowałem przez ponad miesiąc. W tym czasie wykonałem prawie 1000 fotografii podczas podróży na Sri Lankę. O jakości zdjęć i nagrań mogę powiedzieć tylko jedno…. są po prostu fenomenalne. Jeśli chcecie zobaczyć jak Note 4 poradził sobie podczas podróży i dowiedzieć się troszkę o Sri Lance, to zapraszam do wpisu.

 

Podsumowanie

Wybór najlepszego smartfona jest bardzo indywidualny. Note 4 dla wielu osób może okazać się zbyt wielki, a jego słabości (takie jak np. brak wodoodporności) zbyt poważne. Dla mnie ważnymi kryteriami były: aparat, wygląd i funkcjonalność. Nakładka Touchwiz wreszcie działa płynnie, a rysik S Pen świetnie spisuje się podczas czytanie PDF-ów i pracy na urządzeniu. Który smartfon był Waszym faworytem 2014 roku? Czekam na Wasze komentarze 🙂

Sprawdź też:
Kilka milowych kroków na przód i sporo „tip-topków” wstecz, czyli parę słów o modelach S6 i S6 Edge
Który smartfon posiada najlepszy aparat? Test Sony Xperii Z2, HTC One M8 i Samsunga Galaxy S5
Sony Xperia Z3, czyli ewolucja bez rewolucji – Szczegółowa recenzja oraz różnice z modelem Z2.
banner