Samsung Sony

Samsung Galaxy Note 4 – Jeszcze nigdy wcześniej żaden Note, nie miał tak wiele wspólnego z serią Z od Sony

Kilka dni temu na wystawy sklepowe Samsung Brand Store-ów w całej Polsce, po raz pierwszy trafił najnowszy Samsung Galaxy Note 4. Tego urządzenia nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Czwarta generacja najpopularniejszego „phabletu” na rynku, naprawdę może się spodobać. Dzięki wprowadzeniu stylowej aluminiowej ramki, urządzenie nareszcie nie tylko posiada świetną specyfikację techniczną, ale i dobrze wygląda.

Jeśli chodzi o „dopuszczalny” rozmiar smartfonów i granicę pomiędzy tym, co uznajemy za telefon, a tym co zalicza się jako tablet, to pierwszy Galaxy Note zrobił w tej kwestii prawdziwą rewolucję.  Myślę, że to właśnie ogromna popularność tej serii sprawiła, że na rynku pojawiają się coraz większe urządzenia. Podczas gdy „standardem” rok temu były smartfony z ekranem o przekątnej wynoszącej między czterema, a pięcioma calami, dzisiaj flagowe urządzenia wielu producentów mają nawet 5.5 cali.

Muszę powiedzieć, że nowy Note zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pomimo tego iż w poprzednich latach urządzenia w tym rozmiarze traktowałem raczej jako ciekawostkę; tym razem było inaczej. Poczułem efekt procesu powolnego oswajania konsumentów do coraz to większych urządzeń, któremu sam podświadomie zostałem poddany.

Podczas wizyty w Samung Brand Store w Poznaniu miałem ze sobą również testowy egzemplarz Sony Xperii Z3, która jest flagowym modelem japońskiego producenta. Jeszcze nigdy wcześniej żaden Note, nie miał tak wiele wspólnego z serią Z od Sony. W obu modelach głównym materiałem zastosowanym do budowy jest aluminium, każdy posiada świetną specyfikację techniczną oraz aparaty z ogromną ilością trybów, a różnice w ich rozmiarach są mierzone w milimetrach.

Sporządziłem materiał, w którym przedstawię Wam różnice w budowie oraz specyfikacji technicznej obu modeli i postaram się zaprezentować najważniejsze funkcje.

http://youtu.be/kManw7OZqMQ

Sprawdź też:
IMG_4833
Jak HTC Desire Eye poradzi sobie w starciu ze smartfonową czołówką w postaci Samsunga Galaxy Note 4?
thumbnail
Porównanie Sony Xperia Z vs. Sony Xperia Z1 vs. Sony Xperia Z2
Thumbnail
[VIDEO] Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5 – Porównanie modeli i pierwsze wrażenia
banner