Recenzje Sony Wszystkie

Sony Xperia Z3, czyli ewolucja bez rewolucji – Szczegółowa recenzja oraz różnice z modelem Z2.

Sony obrało dość kontrowersyjną ścieżkę, za cel obierając sobie premiery rynkowe swoich flagowych modeli co 6 miesięcy. W rezultacie, na przestrzeni ostatnich 2 lat powstały już 4 modele z serii Z. Najnowsze dziecko japońskiego producenta, o nazwie Xperia Z3 miałem okazję testować przez kilka tygodni i chociaż smartfon jest świetny, to ja mam co do niego mieszane uczucia…

Testowałem wcześniej wszystkie modele z serii Z, a szczegółowe porównanie pierwszych trzech z serii od jakiegoś czasu jest dostępne na stronie. Xperia Z1, pomimo kilku, wad była smartfonem, który najdłużej był moim „daily driver” i mogła poszczycić się tym tytułem przez 8 miesięcy. Z2 wniosła sporo poprawek i właściwie zniwelowała wszystkie wady poprzednika. Co nowego znajdziemy w takim razie w modelu Z3?

 

Co zmieniło się w porównaniu do modelu Z2? 

Chociaż na pierwszy rzut oka smartfony są niemal identyczne, to pierwsze zmiany znajdziemy w budowie. Zarówno jeden, jak i drugi telefon został wykonany według projektu Omnibalance i oba są wykonane z aluminium i szkła. Boki Xperii Z3 są jednak bardziej pozaokrąglane, a samo urządzenie zostało poddane terapii odchudzającej. Xperia Z3 jest o 0.8mm krótsza, 1.3mm węższa, 1 mm cieńsza i o 11g lżejsza. Na papierze te zmiany mogą nie wyglądać na duże, ale smartfon zauważalnie wygodniej leży w dłoni, a stosunek ekranu do ramek uległ poprawie.

Xperia Z3 posiada również wyższy stopień odporności IP. Zwiększono zabezpieczenie przed ciałami stałymi i smartfon posiada rating IP68 (w Z2 jest IP58). Rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza w obu modelach jest identyczna i jest to ten sam panel FullHD w technologii IPS LCD.

Ciężko doszukać się również zmian w specyfikacji technicznej obu modeli. W Xperii Z3 znajdziemy procesor Snapdragon 801 o wyższym taktowaniu zegara, które teraz wynosi 2.5GHz (w Z2 jest 2.3Ghz). Ilość pamięci RAM (3GB) i pamięci wewnętrznej (16GB) pozostały bez zmian. Co ciekawe, aby „odchudzić” nowy model, producent zdecydował się na zmniejszenie pojemności baterii z 3200mAh do 3100mAh. 

Jak widzicie zmiany są marginalne. Jedyną, która miałaby dla mnie znaczenie jest poprawa modułu 20.1MP aparatu, który teraz posiada wyższą maksymalną czułość ISO 12800 (w z2 6400) i lepiej radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Podczas premiery Xperii Z3, na liście aplikacji aparatu było kilka, których brakowało w Z2, ale te zostały już dodane do modelu.

 

Recenzja Xperii Z3

Przez kilka tygodni testowałem wszystkie funkcje modelu Z3 i chociaż podobnie jak model Z2, smartfon bardzo mi się podoba to nie widzę powodu aby dopłacać do modelu kilkaset złotych. Obawiam się, że konkurencja w postaci na przykład Galaxy Note 4 (porównanie Galaxy Note 4 i Z3 znajdziecie tutaj) z masą nowych funkcji i usprawnień może okazać się o wiele ciekawszym wyborem dla konsumentów.

Zapraszam Was do szczegółowej recenzji wideo w której zaprezentuję Wam smartfon, podzielę się moimi spostrzeżeniami i przedstawię wszystkie funkcje i wyniki testów.

 

Zdjęcia wykonane Xperią Z3 :

Sprawdź też:
[OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW] KONKURS!!! Wygraj 1 z 5 zaproszeń za zakup OnePlus One Sandstone Black 64GB
Galaxy S5 w wersji z kryształami od Swarovskiego
OnePlus One oficjalnie zaprezentowany. Czy rzeczywiście okaże się „zabójcą” innych flagowców?
banner