Gry i Aplikacje Wszystkie

Jak zainstalować Whatsapp na tablecie z LTE (3G)?

Komunikator Whatsapp to aplikacja, której nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Swoją prostotą w użytkowaniu i przejrzystym interfejsem zyskała miliony fanów na całym świecie, przez co stała się obiektem zainteresowania firmy Facebook, która kupiła ją za niebagatelną kwotę 19 miliardów dolarów. Niestety aplikacja jest dostępna tylko i wyłącznie na telefony, a przy próbie instalacji bezpośrednio ze Sklepu Play, na tablecie pojawia się informacja: „Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tą wersją”

Screenshot_2014-08-09-15-04-46

Ta sytuacja jest dla mnie troszeczkę nie zrozumiała, bo nowe tablety z modułami LTE lub 3G posiadają możliwość wykonywania połączeń i zapewne niektórym użytkownikom zastępują telefon (nie mówię tutaj o rozmowie bezpośrednio ze słuchawki tabletu, ale wystarczy przecież prosta słuchawka bluetooth). Na szczęście istnieje prosty sposób na zainstalowanie aplikacji. Wasz tablet musi mieć połączenie slot na karty SIM i połączenie z siecią komórkową.

Aby zainstalować oficjalną aplikację Whatsapp na tablecie, udajemy się na stronę http://www.whatsapp.com/android/ i w opcjach przeglądarki wybieramy „wersja na komputer”. Następnie klikamy w „Download Now”, aby pobrać plik APK na nasze urządzenie. Po ściągnięciu pliku udajemy się do ustawień naszego tabletu i ustawieniach zabezpieczeń zaznaczamy okienko „instalacja z nieznanych źródeł”.

Screenshot_2014-08-09-15-19-50

Następnie lokalizujemy plik na naszym urządzeniu ( w pobranych lub eksploratorze plików np. File Commander) i w niego klikamy aby zainstalować go na urządzeniu. Po zainstalowaniu możemy otworzyć aplikację i zweryfikować nasz numer telefonu. Kilka sekund później będziemy mieli w pełni funkcjonalną aplikację Whatsapp na tablecie.

Screenshot_2014-08-09-15-07-26

 

Sprawdź też:
Aplikacja HD Widgets przechodzi całkowity redesign
Portal evleaks opublikował wygląd HTC One mini 2
Zdjęcia prasowe LG G3 pojawiły się w internecie. Telefon wygląda zjawiskowo.
banner