Wszystkie

Nowy tablet od Xiaomi z Tegrą K1

Chińska firma Xiaomi, na konferencji prasowej w Pekinie zaprezentowała światu swój pierwszy tablet. Xiaomi MiPad, bo o nim mowa, posiada imponującą specyfikację techniczną, a swoim wyglądem łudząco przypomina IPada Mini firmy Apple. Tablet będzie wyposażony w 7.9 calowy ekran Sharp, o rozdzielczości 2048 x 1536 i zagęszczeniu pikseli rzędu 324 piksele na cal.

Xiaomi MiPad

Xiaomi MiPad

Za płynną pracę będzie odpowiedzialny najnowszy pięciordzeniowy procesor (w architekturze 4+1) Tegra K1 taktowany zegarem 2.2GHz z 192-rdzeniowym układem grafiki Kepler. W urządzeniu znajdziemy również 2GB pamięci RAM i będą dostępne wersje z 16GB oraz 64GB pamięcią wewnętrzną rozszerzalną poprzez slot kart MicroSD (do 128GB).

Xiaomi MiPad

Xiaomi MiPad

Dla fanów fotografowania tabletami (po prostu tego nie róbcie 😛 ) MiPad posiada 8MP aparat tylny od Sony oraz 5MP aparat przedni. Długi czas pracy powinna zapewnić wbudowana bateria o pojemności 6700 mAh, a z tyłu obudowy znajdziemy głośniki stereo. Wymiary tabletu to 202.1 x 135.4 x 8.5 mm, a waga wynosi tylko 360 gramów.

Tablet ma trafić do sprzedaży już w czerwcu, a jego cena na rodzimym rynku wyniesie około 800zł (1499 juanów) za wersję 16GB oraz 900zł (1699 juanów) za wersję 64gb. Podane ceny dotyczą modeli Wi-Fi i na chwilę obecną nie wiadomo czy producent ma w planach wprowadzenie wersji 3G/4G.

Moim zdaniem tablet wygląda bardzo ciekawie i mam nadzieję, że Xiaomi z Hugo Barrą (były pracownik Google odpowiedzialny za Android) na czele już wkrótce zdecyduje się na ekspansję na europejskie rynki. Za pewne fanom marki Apple nie spodoba się jednak łudzące podobieństwo do Ipada Mini, tym bardziej że Mipad nawet w swojej nazwie ma produkt od firmy z jabłuszkiem.

Źródło – PhoneArena

Sprawdź też:
Recenzja świetnych budżetowych słuchawek dokanałowych EP-81M od Snab
LG G3 oficjalnie zaprezentowany na konferencji w Londynie
Niestety utraciłem bazę danych mysql i strona jest w przygotowaniu
banner